Poškozené čelní sklo je něčím, co sami moc neovlivníte. Prasklina se obvykle objeví kvůli kamínku, který odlétl od protijedoucího vozidla. Jediné, co tedy můžete udělat, je dobře se pro takové případy pojistit a vědět, na koho se v případě potíží obrátit.
Povinné ručení platí škody cizím řidičům, které jim způsobíte. Nemusíte ale mít havarijní pojištění, abyste si mohli pojistit autosklo. To se dá obvykle připojistit i v rámci povinného ručení. Částka pojistného se tím nemile zvýší, avšak výměna čelního skla patří k nejčastějším pojistným událostem. Pokud tedy s autem často jezdíte, toto připojištění se vám vyplatí.
Kdy je možná oprava čelního skla?
Kolik stojí výměna autoskla? Záleží na autě. Může to být do deseti tisíc korun, ale třeba i dvacet tisíc. Nejde o malé částky, a tak není divu, že se lidé obvykle ptají, jestli by nestačilo prasklinu na skle opravit.
Oprava autoskel není možná vždy. Prasklina musí být malá, mimo zorné pole řidiče, ale ne moc blízko ke kraji skla. Jak je tomu ve vašem případě, vám nejlépe sdělí odborníci. Za takovou opravu čelního skla zaplatíte asi kolem 1 500 Kč.
Na koho se obrátit, aby bylo hotovo rychle?
S poškozeným čelním sklem nemůžete jezdit, kdyby vás zastavila policie, udělí vám pokutu. Ohrožujete totiž bezpečnost na silnici, nejen svoji, ale i okolních řidičů. Na nic tedy nečekejte a začněte situaci řešit co nejdříve. Obraťte se například na pražskou firmu Autosklo SOS s.r.o., která 90 % autoskel drží skladem, takže zvládá výměny na počkání do 2 hodin. Kromě toho zařídí vše s pojišťovnou za vás. A úplně na začátku samozřejmě zhodnotí, zda by nestačila pouze oprava čelního skla. Firma je dokonce schopná vyslat pracovníky přímo k vám, sklo opraví či vymění u vás na místě. Navíc fungují i v noci či o víkendu. Stačí zavolat a dohodnout se.