Angličtina je bezpochyby nejdůležitějším jazykem současnosti. Je pravdou, že čínština nabývá na významu v businessu a v obchodním světě, angličtina je ale stále prvním jazykem ve 35 státech a jedním z úředních jazyků ve více než padesátce dalších. Znalost angličtiny otevírá dveře k lepšímu vzdělání, k zajímavějšímu zaměstnání a k bohatšímu kulturnímu životu. Kdy s angličtinou začít? Rozhodně od malička, aby děti získaly potřebné znalosti co nejdříve, důvodů je hned několik.
1. Děti se učí snáze
Malé děti mají přirozenou schopnost přijímat nové informace, doslova je nasávají jako houby. Učení angličtiny v raném věku pro ně není jen o slovíčkách a gramatice, ale o objevování nového světa. Kurzy angličtiny pro nejmenší jsou navíc navrženy tak, aby se děti učily hravou a přirozenou formou, což zaručuje efektivní a rychlé osvojení jazyka.
2. Výslovnost jako rodilý mluvčí
Jak se pozná, že se někdo začal učit cizí jazyk až v dospělosti? Ve valné většině případů podle výslovnosti a intonace. Naopak děti, které se učí cizí jazyk od útlého věku, mají mnohem lepší schopnost přizpůsobit se rodilému mluvčímu. Tento fakt je zřetelný především u dětí z bilingvních rodin, právě proto se radí začít s angličtinou co nejdříve.
3. Svět cestování na dlani
Angličtina je volnou vstupenkou do světa plného cestování a poznávání různých kultur. Dobrá znalost angličtiny otevírá dveře do cizích zemí i do srdcí místních obyvatel. Umět cizí jazyk ulehčuje orientaci a podle odborníků zvyšuje toleranci vůči ostatním lidem, společnostem a náboženstvím.
4. Jazyk odborníků
Je pravdou, že čínsky mluví největší část světové populace, přesto je angličtina univerzálním jazykem, který slouží nejen pro dorozumívání běžných cestovatelů. Je oficiální řečí vědců, odborníků, lékařů nebo politiků a diplomatů. Je univerzálním komunikačním prostředkem při výzkumech i na vědeckých konferencích, angličtina je klíčová v akademické oblasti.
5. Trendy v technologiích i v módě
Umět anglicky je naprostý základ pro orientaci v moderních technologiích, při práci v IT i při používání umělé inteligence. Technický vývoj jde dopředu neskutečnou rychlostí a není čas na překlady, což platí rovněž v módních trendech i v kultuře. Veškerá současná tvorba, nejnovější filmy, seriály a knihy jsou nejprve dostupné v angličtině, až dlouhé měsíce po vydání se v ojedinělých případech přistupuje k překladům a k otitulkování do národních jazyků.